/Designs/HAM Constructions/SDRX01A/DOC/SRC/SDRX01A.tex
40,9 → 40,13
 
\newpage
\section{Popis konstrukce}
 
\subsection{Zapojení}
Zapojení přijímače vychází z původní konstrukce
Zapojení přijímače vychází z původní konstrukce SDR přijímače DR2G \cite{DR2G} který požívá starší součástky. Nyní má změněný hlavně obvod vstupu pro lokální oscilátor a umožňuje tak používat přijímač na vyšších kmitočtech, neboť nedělí vstupní frekvenci 4mi, jako původní konstrukce ale pouze 2mi. To mimo jiné znamená, že nejvyšší pracovní kmitočet již není limitován vstupní logikou, ale analogovými spínači a v menší míře i převodníky LVPECL-CMOS těsně před spínači. Použitá diferenciální LVPECL logika navíc také umožňuje podstatně snížit vyzařování. Dále byly vyměněny analogové spínače ve směšovači. Ty nyní spínají trochu rychleji, ale hlavně mají lepší izolační parametry, což umožňuje lepší odstup signálu od šumu.
 
 
Další nezbytnou saoučástí přijímače je lokální oscilátor, který se připojuje k přijímači pomocí krátkého SATA kabelu. Jako LO lze použít modul CLKGEN01 osazený 570ABB000107DG. SATA kabel je vhodné volit co nejkratší kvůli minimalizaci zemní smyčky a vyzařování.
 
\subsection{Мechanická konstrukce}
 
Mechanická konstrukce je řešena na dvouvrstvé desce s rozměry kompatibilními se základovou deskou MLAB. Dvouvrstvá deska je zvolena hlavně kvůli kvalitnímu odstínění okolního rušení horní měděnou vstrvou. To umožnuje přijímače instalovat i velmi blízko sebe případně i nad sebe avšak všechny konektory kromě NF audio výstupu předpokládají přivedení kabelu kolmo na rovinu desky. SMA konektor je možné osadit i úhlový s přivedením kabelu do boku, ale za cenu nepatrně vyššího útlumu úhlového konektoru. Při těsné montáži je potřeba počítat i s určitou teplotní stabilizací, nebot digitální část okolo spínaného směšovače má poměrně velký příkon a způsobuje zahřívání zhruba o 15 C nad okolní teplotu.
60,4 → 64,8
 
Základním programovým vybavením jsou všechny softwary využívající zvukovou kartu v komplexním režimu pro vstup signálu. Tedy například programy jako Winrad či Spectrum Lab.
 
\begin{thebibliography}{99}
\bibitem{DR2G}{Původní konstrukce přijímače DR2G} \href{http://yu1lm.qrpradio.com/SMT%20SDR%20RX%20DR2G-YU1LM.pdf}{http://yu1lm.qrpradio.com/SMT%20SDR%20RX%20DR2G-YU1LM.pdf}.
 
\end{thebibliography}
\end{document}