No changes between revisions
/Modules/Clock/CLKGEN01B/DOC/DG8SAQ_emulator.cs.pdf
Cannot display: file marked as a binary type.
svn:mime-type = application/octet-stream
/Modules/Clock/CLKGEN01B/DOC/SRC/DG8SAQ_emulator.cs.tex
4,6 → 4,7
\usepackage[czech]{babel}
\usepackage{graphicx}
\usepackage{pdfpages}
\usepackage{listings}
\textwidth 16cm \textheight 25cm
\topmargin -1.3cm
\oddsidemargin 0cm
53,13 → 54,30
Zapojení spočívá pouze v propojení modulu PIC18F4550v01A s modulem CLKGEN01B. Toto je realizováno jedním napájecím kablíkem, který propojuje napájení modulu připojeného na USB s 5V napájením CLKGEN01B (Modul si nižší napájecí napětí stabiluzuje sám). V zapojení jsou ještě dva datové kablíky, které přímo propojují I2C sběrnici.
Na modulu PIC18F4550v01A je jako napájení jumperem zvoleno USB. Použitý krystal je 20 MHz, což vyžaduje v modulu osazené u oscilátoru kondenzátory s kapacitou 12pF.
 
 
 
\subsection{Odrušení}
 
Odrušení je třeba provádět zvláště pečlivě, pracujeme-li v prostředí, kde by mohlo vadit elektromagnetické vyzařování, jako jsou například radioastronomická pracoviště. Nejkritičtějším místem je v tomto případě připojení počítače, který je často sám o sobě silným zdrojem rušení. USB kabel je tedy vhodné volit dostatečně stíněný a nejlépe s odrušovacími ferity na obou koncích. Počítač by sám o sobě měl do USB vnášet co nejmenší množství šumu, proto je dobré použít místo notebooku spíše stolní počítač s kvalitním zdrojem a kovovou bednou. Samozřejmost je mít moduly přišroubované na dostatečně vodivé podložce tedy nejlépe ALBASE.
 
\section{Nastavení testování}
Při připojení k napájení generuje CLKGEN01B frekvenci nastavenou při výrobě v Silicon Labs. V případě modulů MLAB je to 10~MHz z důvodu využitelnosti jako standardní laboratorní normál. Pro možnost ladění je potřeba do PIC18F4550 nahrát firmware, který naleznete na \cite{pic_firmware}. Při úspěšném nahrání firmwaru programátorem například PICprogUSB02A, se sestava připojením k počítači ohlásí jako nové USB zařízení a bude vyžadovat driver. Ten lze ten je stejný jakopro původní konstrukci a lze jej nalézt v odkazu\cite{CFGSR}.
Při připojení k napájení generuje CLKGEN01B frekvenci nastavenou při výrobě v Silicon Labs. V případě modulů MLAB je to 10~MHz z důvodu využitelnosti jako standardní laboratorní normál. Pro možnost ladění je potřeba do PIC18F4550 nahrát firmware, který naleznete na \cite{pic_firmware}. Při úspěšném nahrání firmwaru programátorem například PICprogUSB02A, se sestava připojením k počítači ohlásí jako nové USB zařízení a bude vyžadovat driver. Ten lze ten je stejný jako pro původní konstrukci a lze jej nalézt v odkazu\cite{CFGSR}.
 
\noindent Firmware do modulu nahrajeme skriptem, který se nachází ve složce SW. Skript spustíme přes příkazový řádek:
 
\begin{lstlisting}[language=bash]
svnMLAB/Modules/Clock/CLKGEN01B/SW$ ./flash.sh
Program Succeeded.
PICkit 2 Verify Report
16-1-2016, 18:16:56
Device Type: PIC18F4550
 
Verify Succeeded.
 
Operation Succeeded
\end{lstlisting}
 
 
\section{Programové vybavení}
Vzhledem k tomu, že výsledek je plně kompatibilní s konstrukcí dg8saq lze k ladění generátoru použít naprostou většinu programů pro SDR a nebo pouze pro nastavení frekvence například USBSynth \cite{USB_Synth}, či CFGSR \cite{CFGSR}, které je z těchto nástrojů nejmodernější.
 
/Modules/Clock/CLKGEN01B/SW/Readme.txt
0,0 → 1,9
The firmware should be flashed by bash script.
 
./flash.sh
 
The script downloads, compile and install the pk2cmd utility. After that firmware is flashed.
 
PIC microcontroler should be powered from programmer during this process.
 
 
/Modules/Clock/CLKGEN01B/SW/flash.sh
0,0 → 1,6
#!/bin/bash
git clone https://github.com/jda/pk2cmd.git
cd pk2cmd
make linux
sudo make install
pk2cmd -PPIC18F4550 -M -Y -W -F../DG8SAQ synthesiser_Emulator/firmware.hex
Property changes:
Added: svn:executable
+*
\ No newline at end of property