\documentclass[10pt,a4paper]{report}
\usepackage[utf8]{inputenc}
\usepackage[czech]{babel}
\usepackage[T1]{fontenc}
\usepackage{amsmath}
\usepackage{amsfonts}
\usepackage{amssymb}
\usepackage{graphicx}
\begin{document}
Pri cteni me napadaly nektere technicke a frmalni pripominky k reseni:
\begin{itemize}
\item Myzlim, ze stavajicimu reseni by bylo dobre spise rikat "funkcni vzorek", ktery ukazuje funkcnost daneho reseni. Prototyp je jiz zarizeni, ktere se bude jen s veknu malymi zmenami vyrabet opakovane.
\item Bude treba jeste pracovat s funkcnosti za ruzneho pocasi. Zatim myslim, ze by zarizeni nevydrzelo silny dest doprovazeny vetrem ze spravne strany a nepocita se ani se snehem, namrazou ci jinovatkou.
\item Predpokladam, ze pri napousteni balonu se bude ochlazovat zejmena redukcni ventil, ale mozna i dalsi casti plynoveho systemu. To by mohlo za nepriznivych podminek vest k zamrzani a nefukcnosti ventilu.
\item Prijde mi, ze zarizeni vyzaduje v tomto provedeni hodne a dosti narocne prace nez je po vypusteni balonu opet pripraveno k provozu. Clovek se neobejde bez provazku, sroubovaku a presnych znalosti jak vse usporadat. To neni prilis pohodlne.
Dovedu si predstavit dve moznosti usporadani:
\begin{itemize}
\item Komplikovana priprava se nedela na miste. Tedy obsluha jen kontejner na danem miste zameni za pripraveny. Pripravu pak udela odbornik v dilne. Je vsak potreba pocitat s nutnosti "konfigurace" kontejneru na dane misto. To by melo byt udelano pokud mozno automaticky ci snadno obsluhou na miste. Konfigurace v dilne je mozna, ale vyzname komplikuje logistiku a umoznuje udelat chybu obsluze.
\item Priprava bude natolik jednoducha, ze ji udela jen poucena osoba na miste. To vsak musi byt skutecne snadne. Musi to byt schopen clovek udelat za prudkeho snezeni pri -20 stupnich. Pka je nadeje, ze se to za hezkeho pocasi 100\% povede. Neni mozne uzivat sroubovak ani neco jemne nastavovat.
\end{itemize}
\item Prepalovane pojistky pro me predstavuji nekolik problemu:
\begin{itemize}
\item Po instalaci je nejde odzkouset. Staci, aby obsluha vzala jiny provazek a jiz se pojistka neprepali ci se neprepali v danem case. Zkouska znamena zniceni provazku a jeho nahradu ...
\item Pozarni riziko a odpovednost. Pokud pouzijete rezistor k prepaleni pojistky, je pravdepodobne, ze ho pouzivate v rezimu kdy je pretizen. Pokud se pri pretizeni poskodi a zpusobi pozar, pak je to na vyvojari.
Bylo by potreba pouzit radeji odporovy drat a hlidat/regulovat jeho teplotu.
\end{itemize}
\item Bylo by dobre venovat pozornost i napajeni. Nevim jestli bude vsude k dispozici napajeni ze site. Pokud by melo byt napajeni bateriove ci baterie s fotofoltaickymi clanky, bude nezbytne doplnit system hlidani stavu baterie a dobijeni. Baterie souvisi pak s nutnosti vymeny v danych casovych intervalech.
Pak by bylo nutne zarizeni upravit tak, aby melo minimalni odber. Pokud budete vse poustet jen na nejaky prikaz pres GSM, mohlo by se mozna podarit terminy vymen baterie prodlouzit az na mesice.
Nemyslim, ze by jste meli na vyse uvedene technicke pripominky odpovidat mne, ale vy by jste se mohli nad temito otazkami zamyslet. Mozna by bylo dobre pokusit se najit nejakeho zkuseneho kolegu ci poradce z rad vyucujicich, nebo nejlepe nekoho se znalosti stavby zarizeni pro vnejsi prostredi.
\end{itemize}
Pavel Krsek
\end{document}