Subversion Repositories svnkaklik

Compare Revisions

Ignore whitespace Rev 879 → Rev 880

/dokumenty/skolni/RoP/DOC/SRC/TCPC.pdf
Cannot display: file marked as a binary type.
svn:mime-type = application/octet-stream
/dokumenty/skolni/RoP/DOC/SRC/TCPC.tex
202,9 → 202,9
\end{center}
\end{figure}
 
Programová smyčka řídícího mikrokontroléru je navržena tak, aby umožnila realizovat oba všechny hlavní měřící režimy TDC čipu. K ovládání TDC-GP2 byla vytvořena knihovna, která umožňuje nastavit všechny možnosti čipu.
Programová smyčka řídícího mikrokontroléru je navržena tak, aby umožnila realizovat hlavní měřící režimy TDC čipu. K ovládání TDC-GP2 byla vytvořena knihovna, která umožňuje nastavit všechny možnosti čipu.
 
Obsahuje také několik funkcí vyšší úrovně, které se týkají ovládání určitého měřícího módu čipu. TDC-GP2 má dva hlavní časové měřící módy, liší se především v rozsahu měřeného intervalu a počtem kanálů na kterých je možné sledovat STOP impuls.
Obsahuje také několik funkcí vyšší úrovně, které se týkají ovládání určitého měřícího módu čipu. TDC-GP2 má dva hlavní časové měřící módy, liší se především v rozsahu měřeného intervalu a počtem kanálů na kterých je možné čekat na STOP impuls.
 
\subsubsection{Měřící mód 1}
 
229,12 → 229,12
\subsubsection{Fire generator - generování spouštěcího signálu}
Oba měřící módy čipu umí zároveň využít takzvaný "Fire generator", který slouží k vygenerování spouštěcího signálu pro začátek měření. (Například výstřel LASERu). K tomu v knihovně opět existují potřebné prostředky.
Oba měřící módy čipu umí využít takzvaný "Fire generator", který slouží k vygenerování spouštěcího signálu pro začátek měření. (Například výstřel LASERu). K tomu v knihovně opět existují potřebné prostředky.
 
 
\subsubsection{Měření teploty}
 
Při měření teploty čipem TDC-GP2 je třeba jej resetovat do továrního nastavení a následně nastavit počet měřených kanálů (Dva nebo čtyři). Další nastavení není třeba provádět. A lze rovnou spustit měření funkcí DOPLNIT.
Při měření teploty čipem TDC-GP2 je třeba jej resetovat do továrního nastavení a následně nastavit počet měřených kanálů (Dva nebo čtyři). Další nastavení není třeba provádět. A lze rovnou spustit měření. Tento postup ale není v datasheetu stejně jako další procedury podrobně dokumentován, což způsobilo značné zdržení ve vývoji knihovny.
 
Firmware je od druhého prototypu nakonfigurován tak, že automaticky měří všechny čtyři možné teplotní kanály a navíc přečte i digitální senzor teploty DS18B20.
 
248,19 → 248,19
Výstupní data jsou odesílána na sérový port s parametry 9800 8N1. A ke sběru dat lze použít libovolný textový terminál.
 
\section{Výsledky}
Na dvou prototypech byla ověřena funkčnost čipu TDC-GP2 a
Na dvou prototypech byla ověřena funkčnost čipu TDC-GP2
 
\subsection{Použití}
 
Po vybavení přístroje potřebnými optickými elementy ke pak možné jej použít k laserovému měření vzdáleností. Nebo i pro Time Correlated Photon Countig a v dalších aplikacích.
Po vybavení přístroje potřebnými optickými elementy je pak možné jej použít k laserovému měření vzdáleností. Nebo i pro Time Correlated Photon Countig a v dalších aplikacích.
 
\subsection{Možnosti dalšího vývoje}
 
Další vývoj zařízení by již měl být cílen na konkrétní aplikaci ve které bude přístroje nasazen. Aktuální stav je dobrým výchozím bodem pro nasazení v konkrétních experimentech.
Další vývoj zařízení by již měl být cílen na konkrétní aplikaci ve které bude přístroje nasazen. Aktuální stav je dobrým výchozím bodem pro použití v konkrétních experimentech.
 
\subsubsection{Komunikační protokol}
 
Použitý komunikační protokol je důsledkem postupného vývoje prototypů a pro
Použitý komunikační protokol je důsledkem postupného vývoje prototypů a zatím se stále vyvíjí. Neboť není známé podobné zařízení od kterého by bylo možno převzít komunikační formát.
 
 
\subsubsection{Speciální zpracování rychlých vstupních a výstupních signálů}
282,15 → 282,46
 
\section{Závěr}
 
Výsledkem práce je přístroj, který lze bez zásadních úprav využít k měření krátkých časových intervalů v laboratorních experimentech. Zařízení je zároveň dostatečně flexibilní pro potřebné úpravy některých speciálních aplikacích, které zatím nelze předvídat.
Výsledkem práce je přístroj, který lze bez zásadních úprav využít k měření krátkých časových intervalů v laboratorních experimentech. Zařízení je zároveň dostatečně flexibilní pro potřebné úpravy na základě požadavků některých speciálních aplikací, které zatím nelze předvídat.
 
\pagebreak
\listoffigures
 
\begin{thebibliography}{99}
\bibitem{}
\bibitem{AN491}{\em Silicon Labs Application Note AN491}\\
\texttt{http://www.silabs.com/support\%20documents/technicaldocs/an491.pdf}
 
\bibitem{AN393}{\em Fairchild Semiconductor Application Note 393 March 1985}\\
\texttt{}
 
\bibitem{AN-610}{\em Fairchild Semiconductor Application Note AN-610 April 1989 }\\
\texttt{}
 
\bibitem{AN-610}{\em Analysis on the Effectiveness of Clock Trace Termination Methods and Trace Lengths on a Printed Circuit Board}\\
\texttt{Mark I. Montrose
Montrose Compliance Services
2353 Mission Glen Dr.
Santa Clara, CA 95051-1214
(408) 247-5715
}
 
\bibitem{AN-610}{\em PIC16F887 datasheet }\\
\texttt{http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/41291F.pdf}
 
\bibitem{AN-610}{\em PIC18F4550 datasheet }\\
\texttt{http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/39632e.pdf}
 
 
\bibitem{AN-610}{\em TDC-GP2 datasheet }\\
\texttt{http://www.acam-usa.com/GP2-Data-Sheet-Download.html}
 
\bibitem{AN-610}{\em MLAB electronics development system }\\
\texttt{http://www.mlab.cz}
 
 
\end{thebibliography}
 
 
\pagebreak
 
\includepdf[pages={1},landscape=true]{GP201A.pdf}