Subversion Repositories svnkaklik

Compare Revisions

Ignore whitespace Rev 890 → Rev 891

/dokumenty/skolni/RoP/DOC/SRC/TCPC.pdf
Cannot display: file marked as a binary type.
svn:mime-type = application/octet-stream
/dokumenty/skolni/RoP/DOC/SRC/TCPC.tex
156,7 → 156,7
\begin{figure}[htbp]
\begin{center}
\includegraphics[width=150mm]{./img/prototyp1.jpg}
\caption{1. testovací prototyp}
\caption{První testovací prototyp}
\end{center}
\end{figure}
 
339,10 → 339,11
 
Průběh experimentu byl po několik hodin řízen z PC pomocí skriptu, který spouštěl měření času a teploty v opakujících se 5s intervalech.
 
Podobným způsobem bylo provedeno měření i v měřícím módu 2, zde ale kvůli nutnosti generování delšího časového intervalu nemohlo být využito zpoždění signálu při průchodu vedením a proto byly impulzy generovány mikroprocesorem PIC18F4550.
Podobným způsobem bylo provedeno měření i v měřícím módu 2, zde ale kvůli nutnosti vytvoření delšího časového intervalu nemohlo být využito zpoždění signálu při průchodu vedením a proto byl jako generátor využit mikroprocesor PIC18F4550.
 
Impulzy byly generovány dvou jednotlivých výstupech mikroprocesoru. (Pro START a STOP1 vstup TDC-GP2). Pomocí následující části programu.
Impulzy byly generovány na dvou jednotlivých výstupech mikroprocesoru. (Pro START a STOP1 vstup TDC-GP2). Pomocí následující části programu.
 
\pagebreak
\begin{verbatim}
if(!input(MODE_SELECT))
{
398,7 → 399,7
Do budoucna bylo proto připraveno několik rozšiřujících modulů umožnujících interakci s jinými přístroji.
 
Patří mezi ně převodník TTL na PECL, výstupní PECL signál je pak diferenciální a lze jej proto snadno odvádět na velké vzdálenosti kvalitním diferenciálním vedením, jako jsou například kabely SATA, nebo UTP kabely bez rizika poškození signálu elektrickou interferencí. Stejný převodník (Osazený jiným IO) pak lze použít i k převedení PECL signálu zpět na TTL a dovedením pouze na krátkou vzdálenost. Problémy kompatibility CMOS a TTL lze pak v takovém případě zanedbat.
Dalším modulem je vícenásobný aktivní rozbočovač na 10 kanálů CLKHUB02A, který lze využít k rozvodu signálu do více míst bez ztráty jeho intenzity.
Dalším modulem je vícenásobný aktivní rozbočovač na 10 kanálů CLKHUB02A, který lze využít k rozvodu signálu do více míst bez ztráty jeho intenzity a se zachováním definované fáze.
 
V případě že by bylo přesto nutné stále používat CMOS signál a hrozilo by narušení jeho integrity disperzí vedení nebo jinými vlivy, tak lze zařízení snadno dovybavit rychlým komparátorem, jako je například některý z ADCMP551/ADCMP552/ADCMP553.