Go to most recent revision | Blame | Compare with Previous | Last modification | View Log | Download
\documentclass[12pt,a4paper,oneside]{article}
\usepackage[colorlinks=true]{hyperref}
\usepackage[utf8]{inputenc}
\usepackage[czech]{babel}
\usepackage{graphicx}
\textwidth 16cm \textheight 24.6cm
\topmargin -1.3cm
\oddsidemargin 0cm
\pagestyle{empty}
\begin{document}
\title{Pulsní generátor a osciloskop}
\author{Jakub Kákona, kaklik@mlab.cz}
\date{5.9.2010}
\maketitle
\thispagestyle{empty}
\begin{abstract}
\end{abstract}
\section{Úvod}
\begin{enumerate}
\item S pomocí osciloskopu nastavte generátor pulsů tak, aby generoval kladné pulsy o amplitudě 2 Volty, délce 10 mikrosekund s opakovací frekvencí 2 kHz.
\item Popište podrobně nastavení všech nastavovacích prvků osciloskopu pro jednotlivá měření: citlivost Y, rychlost přeběhu, zdroj a úroveň spouštění, úroveň, vazba, režim, …
\item Zobrazte detailně nástupní a sestupnou hranu impulsu, změřte jejich délky. Popište opět podrobně nastavení všech nastavovacích prvků osciloskopu pro jednotlivá měření.
\end{enumerate}
\section{Postup měření}
pro zapojení jako zdroj proudu 25mA a výstupní napětí stabilizátoru 5,08V vychází hodnota stabilizačního odporu 203,2 Ohm, tuto hodnotu by ale bylo nutné nakombinovat z více paralelních odporů. Nejsnáze dostupný je ale odpor 178Ohm pro který by výstupní proud měl být 28,5mA.
\begin{center}
\includegraphics[width=100mm]{Pulsni_generator.png}
\end{center}
\section{Závěr}
Vyzkoušeli jsme si práci s osciloskopem a nastavení jeho součástí, jako trigger časová základna vstupní zesilovač atd. A použili funkci měření pomocí kurzorů k odečtení základních parametrů jednoduchého obdélníkového pulsu.
\begin{thebibliography}{99}
\bibitem{manial}{manual k osciloskopu} \href{http://space.fjfi.cvut.cz/web/blazej/bigfiles/tds3032b.pdf}{http://space.fjfi.cvut.cz/web/blazej/bigfiles/tds3032b.pdf}
\end{thebibliography}
\end{document}