Nejčastější dotazy

Na nezodpovězené dotazy existuje Mailing list.

V čem je MLAB lepší než Arduino?

MLAB má výhodu především ve svojí komplexnosti a robustnosti, která z něj umožňuje stavět spolehlivá permanentní zařízení. Zároveň je ale s Arduinem téměř úplně kompatibilní, takže není velký problém obě řešení vzájemně kombinovat.

Našel jsem chybu. Co s tím?

Řekněte nám o ní a my ji opravíme. Některé chyby ale můžete napravit sami pomocí naší wiki.

Kde jsou soubory projektů?

Všechna vývojová data (schémata, plošné spoje, zdrojáky a podobně) jsou uložena v SubVersion databázi na našem serveru. Databázi je možné online prohlížet webovým prohlížečem díky tomu, že na serveru běží WebSVN. Zde je možné prohlížet či stahovat jednotlivé soubory nebo stáhnout celý podadresář (komprimovaný) projektu, který Vás zajímá.
Další možností je nainstalovat si SubVersion klienta na Váš počítač a následně si stáhnout třeba i celou databázi. Postup jak na to je na stránce Download.

Proč používáte SVN, když je lepší GIT?

Ano, git je lepší pro vývoj programů. V MLABu je ale velká část vývoje soustředěna na hardware, kde jsou často přítomny binární soubory na které už pak nefungují silné nástroje gitu umožňující merging.

Kde najdu seznam součástek?

Podrobný seznam součástí ve formě XLS tabulky bývá v adresáři SCH u projektu. Jsou tam i objednací čísla pro GM a orientační ceny z doby vzniku modulu.

Nevyznám se ve struktuře adresářů, je někde popsaná?

Snažíme se držet pokud možno jednotnou strukturu adresářů pro všechny projekty (moduly i konstrukce). Popis (určený pro autory, tak se nelekejte) je v dokumentu Pravidla a standardní postupy.

Potřebuji plošný spoj, jak na to?

Vyrobte si ho pomocí postupu nebo si jej kupte v internetovém obchodě firmy UST v sekci výrobků MLAB.

Dají se někde koupit hotové moduly?

Některé moduly prodává firma UST - Universal Scientific Technologies. Podívejte se do jejich internetového obchodu. Pokud potřebujete koupit moduly za nějakou kryptoměnu, jako je například bitcoin, tak prosím kontaktujte Jakuba Kákonu (kaklik@mlab.cz)

Ve stavebnici není modul, jaký bych potřeboval. Mohu s tím něco udělat?

Jistě, pokud máte představu, jak by měl vypadat modul který potřebujete, můžete ji napsat některému z autorů. A ten jí někdy v budoucnu ve svém volném čase realizuje. Pokud nechcete čekat, můžete zadat komerční poptávku firmě UST. Nebo případně si nový modul navrhnout vlastními silami. Návod, jak udržet kompatibilitu s ostatními moduly naleznete na stránce Pravidla a postupy